Dabiskajā vidē lielie kaķi ar kažoka kopšanas palīdzību uztur savstarpējās attiecības. Līdzīgi arī jūs varat stiprināt saikni ar savu kaķēnu, gādājot par regulārām veselības pārbaudēm. To vēlams uzsākt jau agrā vecumā, lai kaķēns saprastu, ka tā ir tikai vēl viena ikdienišķa darbība.
Gādājiet par komfortablu sajūtu
Pirms kaķēna apskates izvēlieties vietu, kur tas jūtas komfortabli, piemēram, klēpī vai uz gultas. Izmeklēšanas laikā esiet maigi un runājiet iedrošinošā un maigā tonī.
Elpošana un vēders
Ieklausieties kaķēna elpošanā, lai pārliecinātos, ka tā ir ritmiska un nav nekādā veidā apgrūtināta. Ļoti maigi ar rokām iztaustiet sānus, lai pārliecinātos, ka nejūtat neko neparastu.
Ausis un acis
Ieskatieties kaķēna ausīs, lai pārliecinātos, ka auss ārējā daļā nav rētu, iekaisuma vai tumšas krāsas sēra. Pārbaudiet, vai ap kaķēna acīm nav izdalījumu, iekaisumu vai savainojuma pazīmju. Neskarieties klāt acs ābolam un nepiliniet pilienus, vispirms nepakonsultējoties ar veterinārārstu.
Mute un deguns
Maigi atveriet kaķēna muti un pārliecinieties, ka kaķēnam nav nolauztu zobu, tā smaganas nav iekaisušas un nav redzamas aplikuma nogulsnes. Kaķēna deguns ir labs veselības indikators — tam jābūt vēsam un mitram. Ja deguns ir pārklāts ar garozu vai arī kaķēns bieži šķauda, tas, iespējams, ir saaukstējies. Ja raizējaties, piesakiet vizīti pie veterinārārsta, lai veiktu pilnu izmeklēšanu.
Nagi
Aplūkojiet kaķēna nagus, lai pārliecinātos, ka tie nav bojāti vai nolauzti. Tāpat pārliecinieties, vai mīkstajā ādā starp spilventiņiem nav ievainojumu. Maigi uzspiežot uz ķepiņas, nagi izvirzīsies, taču atcerieties, ka tie ir asi.
Runājiet ar savu veterinārārstu
Ja jūs kas satrauc, pāris dienas pavērojiet kaķēnu. Ja joprojām neesat apmierināti ar tā stāvokli, piezvaniet savam veterinārārstam.