COVID-19 un Jūsu mājdzīvnieks - jautājumi un atbildes

Vai mans mājdzīvnieks var saslimt ar koronavīrusu (MERs-CoV)?

Balstoties uz pašreizējo informāciju, tas ir ļoti maz ticams. Pētījumi liecina, ka suņi un kaķi nevar tik viegli inficēties ar šo vīrusu, un nav nekādu pierādījumu, ka šie mājdzīvnieki varētu pārnest šo vīrusu cilvēkiem vai citiem mājdzīvniekiem, kas dzīvo mājās.

Kā es varu pasargāt savu mājdzīvnieku no koronavīrusa?

Pašlaik pētījumi liecina, ka ir ļoti maz ticams, ka Jūsu mājdzīvnieks varētu saslimt ar COVID-19 un nav nekādu pierādījumu, ka mājdzīvnieks varētu inficēt citus, kas atrodas mājās. Mēs turpinām rekomendēt:
- rūpīgi mazgājiet rokas;
- neļaujiet mājdzīvniekiem tuvoties inficētiem cilvēkiem;
- norobežojiet mājdzīvniekus, ja viņi bijuši saskarē ar inficētiem cilvēkiem.

Vai mans mājdzīvnieks var pārnēsāt vīrusu savā apmatojumā?

Jūsu mājdzīvnieka apmatojums ir kā jebkura cita virsma, tāpēc ir svarīgi rūpīgi mazgāt rokas pēc pieskaršanās dzīvniekam, turēt viņu tālāk no inficētiem cilvēkiem, un norobežot mājdzīvniekus, kuri bijuši saskarē ar inficētiem cilvēkiem.

Vai rekomendējat mājdzīvniekiem nēsāt masku?

Nav nekādu zinātnisku pierādījumu, ka maskas pasargātu mājdzīvniekus no infekcijas slimībām vai gaisa piesārņojuma. Mājdzīvnieku sejas forma atšķiras no cilvēku sejas, tāpēc maz ticams, ka maska tai pareizi pieguls. Tāpat mājdzīvniekiem nav iespējams izskaidrot, kādēļ kaut ko liekam uz viņu sejas, tādēļ viņi var sabīties.

Vai man vajadzētu vest suni pastaigā?

Jā – mājdzīvniekiem patīk aktīva kustība! Vediet suni pastaigā pie pavadas, vēlams, ierobežojot saskari ar citiem cilvēkiem vai mājdzīvniekiem.

Vai es varu turpināt rūpēties par savu mājdzīvnieku, ja esmu slims?

Ja iespējams, uzticiet rūpes par mājdzīvnieku citam mājsaimniecības loceklim, kamēr slimojat. Ja Jums jārūpējas par mājdzīvnieku vai jāatrodas dzīvnieku tuvumā, kamēr slimojat, mazgājiet rokas pirms un pēc saskares ar mājdzīvniekiem.

Vai pastāv risks, ka mans mājdzīvnieks var iegūt koronavīrusu no barības?

Varat justies droši, ka pašreizējais koronavīrusa uzliesmojums nerada pārtikas drošības apdraudējumu cilvēkiem vai mājdzīvniekiem nedz iepakojuma, nedz paša produkta dēļ. Mūsu produktu ražošanas apstākļi ir pietiekami droši, lai iznīcinātu vīrusu.

Vai vietas, kur Jūs iegādājaties izejvielas, ir drošas mājdzīvniekiem?

Mēs iegādājamies izejvielas no daudziem pasaules reģioniem un izmantojam tikai augstas kvalitātes sastāvdaļas, kas atbilst vietējo tiesību aktu prasībām, kā arī mūsu augstajiem standartiem. Mūsu produktu ražošanas apstākļi ir pietiekami droši, lai iznīcinātu vīrusu.

Nevienā veikalā nevaru atrast barību, ko parasti iegādājos. Kas ir noticis?

Dzīvnieku barība ir pirmās nepieciešamības prece un mēs turpinām ražot barību, kas ir nepieciešama un patīk Jūsu mājdzīvniekam. Nav radies mūsu ražotās dzīvnieku barības iztrūkums un mēs vēlamies aicināt visus mājdzīvnieku īpašniekus būt saprātīgiem un iegādāties tikai tik daudz barības, cik dzīvniekam ir nepieciešams.

Es nevaru iegādāties ierasto barību. Vai es varu mainīt barības veidu?

Jā! Ideālā gadījumā izvēlieties līdzīgu barību (sauso vai mitro) un pakāpeniski pievienojiet nelielus jaunās barības daudzumus vienas nedēļas laikā, lai nodrošinātu, ka pēkšņas izmaiņas neizraisa gremošanas traucējumus.

Es uztraucos par savu personīgo situāciju un baidos, ka nevarēšu nodrošināt pietiekami daudz barības savam mājdzīvniekam - kā man rīkoties?

Mēs zinām, ka šis ir satraucošs laiks un Jūs vēlaties nodrošināt savam mīlulim to labāko. Mums ir cieša sadarbība ar mūsu partneriem dzīvnieku dzīvnieku patversmēs, aicinām Jūs sazināties ar savu vietējo dzīvnieku patversmi, lai saņemtu atbalstu.