Savvaļā lielo kaķu dabiskā reakcija uz draudiem ir agresīva rīcība. Tā tas ir arī ar jūsu kaķēnu. Tomēr jūs, iespējams, atklāsiet, ka kaķēns rīkojas agresīvi pat tad, kad viņam nav iemesla justies apdraudētam, piemēram, rotaļāšanās laikā. Ja tā notiek, neuztraucieties — ir daudz dažādu veidu, kā nomierināt jūsu mazo, ūsaino draugu.
Esiet pacietīgs
Atcerieties, ka kaķēns ir ļoti mazs un joprojām turpina iepazīt pasauli. Iespējams, viņš rīkojas agresīvi, jo ir nobijies no kaut kā nepazīstama, vai arī jūs vēl neesat viņam parādījis, kādas viņa darbības ir pieņemamas un kādas — ne.
Glaudīšanas un košanas sindroms
Kaķēnam paaugoties, viņš var sākt negaidīti mainīt savu uzvedību. Viņš var vārtīties uz muguras un priecīgi ļaut jums rotaļāties, un tad pēkšņi sagrābt jūsu roku ar nagiem un zobiem.
Šāda uzvedība, ko dēvē par glaudīšanas un košanas sindromu, var atgadīties, kad jūsu kaķēns sāk uzvesties vairāk kā pieaudzis kaķis: viņš iet ārā un tiekas ar citiem kaķiem, tomēr mājās vienatnē viņš jūtas kā mazulis. Pārmaiņas notiek tad, kad viņš pēkšņi pārslēdzas no “kaķēna režīma” uz “pieauguša kaķa režīmu”, pārvēršot savu normālo rotaļīgo uzvedību par aizsarg reakciju.
Kaķēna pieradināšana pie glāstiem
Kaķēnu ieteicams sākt ņemt klēpī jau agrīnā vecumā. Pieradiniet kaķēnu pie sevis, maigi pieskaroties visam viņa ķermenim, un veltiet daudz laika, viņu iedrošinot un veidojot savstarpēju saikni. Ne visi kaķēni iemācās pieņemt glāstīšanu un izbaudīt to. Ja kaķēna reakcija nav pozitīva, vislabāk ir pieņemt viņa vēlmes un pārtraukt mēģinājumus.
Spēlēšanās ar rotaļlietām
Spēlēšanās ir lielisks veids, kā jūsu kaķēns var izlādēt daļu agresijas. Jūs varat iegādāties dažādas rotaļlietas, kuras kaķēnam patiks notvert, tvarstīt ar ķepām, tām uzklupt un uzglūnēt. Turklāt tas sāpēs daudz mazāk, nekā tad, ja izmantosiet savu roku!
Pastāvīga agresivitāte
Par spīti visiem jūsu pūliņiem radīt kaķēnam drošības sajūtu, pastāv iespēja, ka viņš turpinās uzvesties agresīvi. Tādā gadījumā, it īpaši, ja kaķēns mēdz uzklupt bērniem, ieteicams konsultēties ar veterinārārstu, kurš jūs var nosūtīt pie dzīvnieku uzvedības speciālista. Pateicoties ekspertu palīdzībai, jūsu kaķēna agresīvajai uzvedībai drīzumā vajadzētu pierimt.